Raviaegade broneerimine


TÜRI hambaravi kabinet tel 384 0502
või www.visiit.ee

Lea Kuldmäe Hambaravi

TÜRI KABINET

Türi Tervisekeskuses
Viljandi tn 26, kabinet 222
Info tel 384 0502


Personal

Hambaarstid
dr Lea Kuldmäe
dr Natali Tšivkin 

Assistendid Gerli Pettai ja Heili Piiber

Türi hambaravikabineti vastuvõtu ajad


E kell 9–17 dr Lea Kuldmäe
T kell 10–17 dr Natali Tšivikin
K kell 10.30–17 dr Natali Tšivikin
N kell 9–18 dr Lea Kuldmäe
R kell 9–16 dr Lea Kuldmäe

Teenused

HAMBARAVI

  • Konsultatsioon ja nõustamine
  • Hambakaariese ja hambakaariese tüsistuste ravi täiskasvanutel ja lastel
  • Igemeravi, hambakivi eemaldamine
  • Hammaste soodapesu.
  • Hambakaunistuste paigaldamine

HAMBAPROTEESIMINE

  • Konsultatsioon ja nõustamine
  • Puuduvate hammaste asendamine suust mitte-eemaldatavate proteesidega (sillad, kroonid)
  • Proteeside puhastamine
  • Puuduvate hammaste asendamine suust eemaldatavate proteesidega
    • Tugi-büügelproteesid
    • Plaatproteesid

HAMBAKIRURGIA

  • Hammaste või juurte eemaldamine

HAMMASTE VALGENDUS

  • BlancOne Touch süsteemiga

HAMBARÖNTGEN

  • Hammaste üksikülesvõtted digiröntgeniga

Nõuanded

Täpsemat informatsiooni hambaraviteenuse hüvitisest leiate haigekassa kodulehelt

https://www.haigekassa.ee/hambaravi/patsiendile/hambaravihuvitis

Haigekassa infotelefon 16363 tööpäeviti 08:30 – 16:30.


Nõuanne:

Harja hambaid kaks korda päevas fluoriidi sisaldava hambapastaga. Kasuta iga päev hambaniiti.

Pärast hamba eemaldamist…

1. Kui tuimestus möödub, võib esineda haava valulikkust ning ebamugavustunnet. Selline valulikkus võib püsida veel mitu päeva. Valu leevendamiseks kasutage apteegis ilma retseptita väljastatavaid valuvaigisteid. Tõhusad on ibuprofeeni sisaldavad valuvaigistid või mitmekomponendilised valuvaigistid.
2.Mitte mingil juhul ära aseta haavale kompresse (kummeli-, viinakompress jne.). Esimesel päeval ei tohiks suud tugevalt loputada ja peaks vältima haava häirimist nii keelega kui sõrmega.
3. Esimesed tunnid peale protseduuri võid kogeda kerget nõrkustunnet. Paari päeva jooksul ei ole soovitav tegeleda füüsilist pingutust nõudvate ettevõtmistega.
4. Ei tohi süüa umbes kahe tunni vältel. Ka hiljem on soovitav süüa pehmemaid toiduaineid. Samal päeval ei ole soovitatav süüa- juua kuuma sööki-jooki.
5. Järgi täpselt arsti ettekirjutusi ning tarvita skeemi kohaselt ravi toetavaid medikamente.
6. Loputa haava kahe nädala jooksul kloorheksidiini lahusega kaks korda päevas umbes minuti jooksul. Loputamist teosta pool tundi pärast hammaste pesu. Haava võib loputada maksimaalselt kahe nädala jooksul, kui arst ei ole ette näinud teisiti. Lahus võib hammastele tekitada pigmenti, kuid see ei ole püsiv ning seda on ravi järgselt lihtne eemaldada. Suu põletustunde või igemete tundlikkuse korral lahjenda lahust veega või konsulteeri hambaarstiga.
Kui verejooks ei lakka, palavik püsib, suus on halb maitse või valu on tugev, võtke palun ühendust Teid ravinud arstiga!

Juureravi

Juureravi on aeganõudev ja keeruline protseduur. Sageli on hambas mitu juurekanalit (üks kuni neli) ja juurdepääs tagumistele hammastele võib olla keeruline. Hammas, mille juurekanaleid ravitakse, võib muutuda hellaks või hakata isegi valutama, sest tegemist on põletikuga, mille taandumine võtab aega.
Juureravi vaheetappidel asetab arst hambale ajutise täidise. Tund aega pärast ajutise täidise asetamist ei ole soovitatav süüa, kuna täidis on pehme ja võib koos toiduga hambalt eemalduda.
Tihti tuleb ühe hambaga käia ravil mitu visiiti. Ka peale juuretäidiste ja täidise asetamist võib hammas muutuda hellaks. Hellus möödub tavaliselt mõne päeva jooksul.

Kui hammas on devitaliseeritud (st. nö.”suretatud”) ja paigaldatud juuretäidis(ed), tuleb seda hoolimata valu või tundlikkuse puudumisest umbes aasta pärast kontrollida ning teostada kontrollröntgen. Ka edaspidi on soovitav paari aastase vahega kontrollülesvõtted teha, et olla kindel ravi edukuses.

Pärast täidise paigaldamist…

1. …võib hammas olla pisut hell ning tundlik peale hammustades. Selline hellus võib püsida paarist päevast paari nädalani. Enamasti kaob tundlikkus siiski mõne päeva jooksul ning muretsemiseks ei ole põhjust. Kui aga hamba hellus püsib või tekivad spontaansed valuhood, tuleks kiirelt uuesti hambaarsti poole pöörduda, sest hammas võib olla põletikuline või on hambatäidise kontakt jäänud “kõrgemaks”.
2. …kui hambatäidis on kare või takerdub hambaniit hambavahe puhastades, juhi sellele arsti tähelepanu ning palu täidist viimistleda. Sellised viimistlemata piirkonnad koguvad kergesti hambakattu ning võivad tulevikus põhjustada sekundaarkaariest ehk lihtsamalt öeldes tekib hambatäidise kõrvale uus hambaauk.

Pärast igemeravi:

1. …võivad hambakaelad ja igemed olla tundlikud. Väldi ekstreemselt jahedat või kuuma sööki/jooki.
2. …hoolimata tundlikkusest püüa täita arsti poolt koostatud isikliku hügieeni programmi : puhasta ettevaatlikult hambavahesid hambavaheharja või hambaniidiga, seda muidugi juhul, kui arst ei ole soovitanud teisiti.
3. … loputa haava kahe nädala jooksul kloorheksidiini lahusega kaks korda päevas umbes minuti jooksul. Loputamist teosta pool tundi pärast hammaste pesu.
Haava võib loputada maksimaalselt kahe nädala jooksul, kui arst ei ole ette näinud teisiti. Lahus võib hammastele tekitada pigmenti, kuid see ei ole püsiv ning seda on ravi järgselt lihtne eemaldada. Suu põletustunde või igemete tundlikkuse korral lahjenda lahust veega või konsulteeri hambaarstiga

Pärast suust eemaldatava proteesi paigaldamist:

1. …võib proteesi kandmine olla esialgu ebamugav. Ole kannatlik ning püüa proteesi hoolimata ebamugavustundest kanda, sellega on võimalik harjuda!
Esimesed kaks nädalat proteesi valmimise järgselt on kõige raskemad ning suu peab uue olukorraga harjuma. Selle aja jooksul eemalda protees vaid selle puhastamseks ning kanna proteesi ka öösiti. Hiljem tuleb see ööseks siiski kindlasti eemaldada.
2. Kui protees ei ole suus, tuleb see paigaldada niiskesse veeklaasi või niiske salvrätiku sisse pakituna spetsiaalsesse karpi. Vastasel korral
proteesimaterjal kuivab ning muutub hapraks. Samuti võib protees kootuda ning tunduda ebatäpsena.
3. Proteesi tuleb kaks korda päevas hoolikalt puhastada. Proteese tuleb pesta voolava vee all ja kasutada proteeside puhastamiseks mõeldud vahendeid (vees lahustuvad tabletid), mis aitavad proteese desinfitseerida. Samuti võib vajadusel kasutada spetsiaalset pehmet harja. Eriti hoolikalt tuleb puhastada tugihoideklambrite piirkonda. Proteesihooldustooteid saab osta apteegist.

Lapsega hambaravil käimine

Räägi kodus lapsega hambaarsti juures käimise vajadusest

Peab alustama varakult, enne kui suus on probleeme (1-2a vanuses).
Ole ise positiivne ja rõõmsameelne, laps saab kohe aru ,kui see tegevus on teile vastumeelt.
Kui Te siiski ei suuda positiivne olla, siis saatke lapsega hambaarsti juurde mõni teine pereliige.

PEALE HAMMASTE PÄRLPUHASTUST (soodapesu)

…Ei ole soovitatav süüa, juua ega suitsetada 2 tundi.

Asukoht kaardil